تشریح کارنامه مدیریت هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در سال 97
مدیریت هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته، کارنامه قابل قبولی داشته است.
1398/02/22

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد،"ترویج" یکی از مهم‌ترین رسالت‌ها در بخش کشاورزی است که این مسئولیت مهم را در استان کهگیلویه و بویراحمد، محمد امیری و همکارانش عهده‌دار هستند.

مسئولیتی که دوام مدیریتی در آن موجب شده که کارها در این حوزه، روی غلتک باشند و کارنامه جهاد کشاورزی در حوزه ترویج، روشن باشد.

مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در سال 97 نیز همچون سال‌های قبل عملکرد قابل دفاعی داشته است.

راه‌اندازی 12 سایت الگویی جامع تولید محصول و 12 سایت الگویی مدرسه در مزرعه و پنج سایت الگویی محصول سالم ویژه زنان روستایی، بخشی از این تلاش‌ها برای انتقال دانش کشاورزی به کشاورزان این استان بوده است.

در سال گذشته همچنین 14 طرح تحقیقی ترویجی و 117 هزار و 500 نفر روز آموزش ترویجی و 120 نفر روز نیز آموزش ترویجی خارج از استان در این مدیریت انجام شده است.

56 شرکت خدمات فنی و مهندسی کشاورزی در سال 97 ساماندهی شدند و برای 10 طرح پژوهشی نیز تأمین اعتبار، انعقاد قرارداد و یا اجرای آنها انجام شده است.

در حوزه زنان روستایی علاوه بر راه‌اندازی 5 سایت الگویی محصول سالم، 10 صندوق اعتبارات خرد و2 هزار و 509 نفر روز کارگاه آموزشی در زمینه تغذیه زنان روستایی، تجاری‌سازی مهارت‌های زندگی، کسب و کار و تسهیل‌گری صندوق اعتبارات خرد نیز برگزار شده است.

همچنین در سال گذشته، 59 دستگاه جوجه‌کشی، رطوبت‌سنج، دماسنج و دیگر وسایل موردنیاز و همچنین چهار دستگاه خودرو در بین مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها توزیع شده است.

یک هزار و 500 دقیقه برنامه رادیویی و 400 دقیقه برنامه تلویزیونی از دیگر اقدامات مدیریت هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

در این مدت همچنین، 2 هزار جلد مجلات و نشریات ترویجی به چاپ رسیده و یک هزار و 500 جلد کتاب و نشریه ترویجی نیز برای تجهیز کتابخانه سازمان خریداری شده است.

اجرای طرح مهارت آموزش سربازان به میزان 500 نفر روز و اجرای طرح نظام نوین ترویج در 35 مرکز و پهنه‌بندی همه روستاهای استان برای حضور مروجان پهنه به میزان 254 پهنه بخ دیگری از عملکرد این مدیریت در سال گذته بوده است.

کارشناسان و مروجان پهنه در سال 97 به میزان 10 هزار نفر روز آموزش حین خدمت دیدند و 260 نفر روز نیز در کارگاه‌های آموزش ورود اطلاعات به سامانه‌های مختلف کشاورزی آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

در سال قبل اطلاعات 65 هزار و 283 بهره‌بردار به سامانه جامع اطلاعات پهنه‌بندی وارد شده و اطلاعات 120 هزار بهره‌بردار گندم، جو و ذرت نیز در همین مدت ثبت و تکمیل شده است.

از دیگر عملکرد مدیریت ترویج جهاد کاورزی کهگیلویه و بویراحمد می‌توان به راه‌اندازی هفت خانه ترویج کشاورزی در روستاها و برگزاری دوره‌های فنی و حرفه‌ای(مهارتی کشاورزی) به میزان 44 هزار و 270 نفر روز اشاره کرد.

در سال قبل همچنین 43 کشاورز به عنوان نمونه‌های کشوری، استانی و شهرستانی انتخاب و در مراسمی از آنها تجلیل شد.

انتهای پیام/بنام

تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal