مدیر جهاد کشاورزی باشت از آغاز سرشماری زنبورستان‌ها از 6 مهر امسال در شهرستان باشت همزمان با سراسر کشور خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی باشت از آغاز سرشماری زنبورستان‌ها از 6 مهر امسال در شهرستان باشت همزمان با سراسر کشورخبرداد.
1398/07/10

  جواد شمشیری در گفت و گو با خبرنگار نصردنا افزود: کوچ زنبورستان‌ها در تاریخ سرشماری ممنوع است.
وی گفت: سرشماری زنبورستان‌ها امسال طبق روال هر ساله، از 6 تا 19 مهر در سطح کشور انجام می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی باشت تصریح کرد: سرشماری زنبورستان‌ها هر سال در مهر انجام می‌شود و امسال هم از 6 تا 19 مهر در سطح کشور این کار انجام می‌شود.
شمشیری افزود: مسئولیت این اقدام هم با کارشناسان سامانه پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و شهرستان‌ها است و باید به صورت حضوری به زنبورستان‌ها مراجعه کرده و اقدام به آماربرداری کرده و در سامانه ثبت کنند.که این کار توسط بیست کارشناس پهنه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باشت انجام می پذیرد.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تاکید کرد: در تاریخ اعلام شده برای سرشماری، کوچ زنبورستان‌ها ممنوع بوده و این ممنوعیت به تعاونی های زنبورداران وکارشناسان ابلاغ شده است.
وی بیان کرد: از ششم مهرماه کارگروه‌ اجرایی شهرستان در مدیریت تشکیل شد و این کارگروه‌ها اقدامات اجرایی را که باید انجام شود به صورت مداوم رصد کنند و مشکلات موجود را منعکس و جزئیات و توضیحات لازم در خصوص چگونگی ثبت در سامانه و مباحث نظارتی و کنترل آمار و راستی‌آزمایی بیان شود.
شمشیری خاطر نشان کرد: تعاونی‌ زنبورداری شهرستان و بهره برداران زنبورعسل با کارشناسان پهنه بندی جهاد کشاورزی شهرستان‌ و کارشناسان مسئول زنبورعسل باید دراین زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
تعداد مشاهده خبر53 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal