پیش بینی افزایش 8000تنی تولید لیمو ترش در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیش بینی ها در سال جاری برداشت محصول در باغات لیمو ترش استان 8000تن افزایش خواهد داشت.
1399/06/25


 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، الیاس تاج الدینی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس پیش بینی در سال جاری 45 هزار تن لیمو ترش از باغات استان برداشت می شود و در حال حاضر برداشت لیمو ترش در شهرستان کهگیلویه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع سطح زیرکشت لیمو ترش در استان کهگیلویه و بویراحمدپنج هزار و 598 هکتار است، گفت: در شهرستان کهگیلویه نیز 600 هکتار باغ لیموترش وجود دارد که در هر هکتار از باغات، متوسط برداشت، 10 تن است.

تاج الدینی تصریح کرد: لیمو ترش تولیدی استان در بازارهای دیگر استاها نیز به فروش می رسد و از کیفیت خوبی برخوردار است.

وی افزود: بیشترین سطح زیرکشت لیموترش در استان در شهرستانهای باشت، گچساران و کهگیلویه بوده و ارقام تولیدی در استان نیز شامل «لیسبون»، «مکزیکن لایم»، «لایم بیرس» و «پرشین لایم» است.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و خاک حاصل خیز پتانسیلهای فراوانی در بخش کشاروزی دارد، گفت: با توجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم باید از ظرفیتهای بخش کشاورزی به نحو مطلوب استفاده کرده و برای افزایش تولید محصولات کشاورزی از ظرفیتها استفاده بهینه کرد.

تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal